Over de accommodaties
Op deze pagina vindt u informatie over onze manier van werken en wat u van onze accommodaties kunt verwachten.
- Huurperiode en huurprijs
- Aankomst en vertrek
- Reisbescheiden
- Aantal personen
- De tekst bij de accommodaties
- Tuinen
- Interieur
- Kinderbedje
- Bedlinnen, hand- en theedoeken
- Roken
- Gebruik van faciliteiten
- Zwembaden
- Bouwaktiviteiten
- Bijkomende kosten
- Eindschoonmaak
- Toeristenbelasting
- Waarborgsom
- Huisdieren
Huurperiode en huurprijs
U reserveert bij ons van zaterdag tot zaterdag, minimaal voor één week. Dit geldt voor de huizen en appartementen in het hoogseizoen. Buiten het hoogseizoen zijn in overleg vaak wel andere termijnen mogelijk. Voor de pensions en hotels geldt dat hier vaak flexibeler periodes mogelijk zijn. De prijzen van de accommodaties zijn vermeld in euro’s.
De vermelde winterprijzen gelden vanaf de week waarin 1 november valt tot de week waarin 1april valt. De zomerprijzen gelden vanaf de week waarin 1 april valt tot de week waarin 1 november valt.
Aankomst en vertrek
Over het algemeen geldt de zaterdag als dag van aankomst en vertrek. In de loop van de middag, tussen 15.00 en 18.30 uur kunt u aankomen, het vertrek moet doorgaans ’s morgens voor 10.00 uur plaatsvinden.
Reisbescheiden
Enkele weken voor uw vertrek ontvangt u van ons de uitvoerige reisbescheiden. Daarin treft u o.a. aan: het adres van uw vakantiewoning en naam en telefoonnummer van de sleutelbewaarder (meestal is dat de verhuurder), die u wegwijs maakt en de sleutel overhandigt.
Ook vindt u daarin de routebeschrijving naar uw vakantiebestemming en last but not least het Mozaïek Informatiepakket, een uitgebreid toeristisch informatiepakket op maat, desgewenst aangevuld met fiets- en/of wandelroutes, zodat u uw vakantie optimaal kunt benutten en tegelijkertijd voldoende geïnformeerd bent over de Tsjechische levensomstandigheden en gewoontes.
Ook op uw vakantieadres liggen vaak kaarten en infomateriaal. Laat dit materiaal na gebruik in het huis achter, zodat gasten na u er ook nog plezier van kunnen hebben.
Aantal personen
Het aantal personen genoemd in de beschrijving van de vakantiewoning is het maximum toegestane aantal. Bij boeking dient u het juiste aantal personen op te geven. Mocht dit later wijzigen, dan dient u dit aan ons door te geven. Dit geldt ook voor eventuele logés. Het plaatsen van tent of caravan in de tuin is niet toegestaan.
De tekst bij de accommodaties
De beschrijvingen van de accommodaties zijn zo opgesteld, dat eerst een korte beschrijving van de toeristische mogelijkheden van de regio is opgenomen, waarna de tuin en directe omgeving van het huis wordt beschreven. Tenslotte volgt een beschrijving van het interieur.
Tuinen
De tuinen van de huizen zijn meestal geen tuinen zoals wij die in Nederland kennen, meestal is sprake van een gazon of grasveld met her en der wat bloemenperken of bomen. In de beschrijvingen proberen we dat ook duidelijk te maken.
Interieur
Bijna alle huizen zijn ingericht in de stijl van het land. De inrichting is een kwestie van persoonlijke smaak van de eigenaar. In Tsjechië zijn de interieurs over het algemeen wat drukker en de meubels wat meer een allegaartje.
De bedden zijn vaak harder en iets korter dan wij gewend zijn. Als er een KTV aanwezig is, dan betekent dit dat u alleen Tsjechische zenders zal kunnen ontvangen. Alleen als er sprake is van een KTV met satellietontvangst, kunnen ook programma’s van Duitstalige zenders worden ontvangen. Afhankelijk van de afstelling van de schotelantenne worden ook andere West-Europese zenders ontvangen.
We proberen de inrichting zo goed en eerlijk mogelijk te beschrijven in termen van:
- “eenvoudig” (= goedkoop)
- “functioneel” (weliswaar niet luxe, maar alles is er wel wat u nodig heeft)
- “sfeervol”, “smaakvol”, “gezellig” (als de inrichting warm en behaaglijk aandoet)
- “comfortabel” (als het huis is voorzien van een gemakkelijke zithoek, zachte matrassen, moderne verwarming en van een functionele keuken en badkamer.
- “Luxe” vinden wij een huis, als duidelijk duurdere materialen zijn gebruikt bij een verder complete inrichting.
Een andere opmerking over het interieur betreft het aantal gemakkelijke stoelen dat aanwezig is in de woning: met name bij de huizen voor meer dan 6 personen is het aantal gemakkelijke stoelen niet altijd toereikend voor het maximum aantal personen waarvoor de woning geschikt is. Op vakantie blijkt dat voor de meeste mensen echter minder belangrijk. Maar het is maar dat u het weet.
Wat de keukenuitrusting betreft, de pannen en het bestek zijn soms nog van aluminium en u zult er doorgaans geen kaasschaaf , aardappelschilmesje of koekenpan aantreffen (die gebruiken de Tsjechen niet). Een kookgelegenheid, koelkast, voldoende serviesgoed en dergelijke voor het maximum toegestane aantal personen zijn natuurlijk altijd aanwezig.
De Tsjechen drinken veelal “Turkse” koffie (kopje met daarin koffiepoeder waarop warmwater wordt gegoten), in vrijwel ieder huis dat wij voor u selecteerden is echter een koffiezetapparaat aanwezig.
We zullen dit echter telkens apart vermelden.
Mede op verzoek van onze huiseigenaren: laat niet onnodig de verwarming of lampen aan. In Tsjechië is elektriciteit niet goedkoop.
Kinderbedje
Een kinderbedje is niet standaard aanwezig. In de woningbeschrijving staat vermeld of een kinderbedje aanwezig is of aangevraagd kan worden. Dit dient u bij uw boeking aan ons door te geven. Bedlinnen voor het kinderbedje dient u altijd zelf mee te nemen; dit is ter plaatse niet beschikbaar.
Bedlinnen, hand- en theedoeken
Wanneer bedlinnen verstrekt wordt is dit altijd inbegrepen in de huurprijs, tenzij in de woningbeschrijving anders staat vermeld. Hand- en theedoeken worden in pensions vaak wel verstrekt. Het verdient echter aanbeveling er zelf extra mee te nemen. Washandjes zult u zelden aantreffen.
Roken
Niet in alle accommodaties is roken toegestaan. Van u wordt verwacht dat u zich aan de omstandigheden en huisregels van het gehuurde object aanpast. Het niet accepteren van deze beperking kan tot voortijdige beëindiging van de huurovereenkomst leiden.
Gebruik van faciliteiten
Het kan voorkomen dat van de in de beschrijving genoemde faciliteiten (tijdelijk) geen gebruik kan worden gemaakt. Zo kan het gebeuren dat het zwembad, de tennisbaan, de discotheek, sauna of supermarkt, om welke reden dan ook, in het voor- en naseizoen nog niet geopend, respectievelijk al gesloten zijn.
Soms brengen eigenaren van genoemde faciliteiten tijdens het seizoen wijzigingen aan in tarieven, openings- en sluitingstijden. In sommige gevallen zijn de faciliteiten verkocht of verpacht aan derden, zodat noch Mozaïek Reizen, noch de verhuurder hiervoor aansprakelijk kan zijn.
Zwembaden
Zowel de privé- als openbare zwembaden zijn vrijwel nooit keurig betegeld, maar bestaan gewoon uit een betonnen bak, al dan niet blauw geverfd. Privé-zwembaden zijn in de regel klein, nooit verwarmd maar hebben meestal wel een filterinstallatie.
De verhuurder maakt het zwembad schoon en ververst in de regel eens per week het water, maar in sommige gevallen wordt u verzocht dit zelf te doen. Het kan bij uitzondering voorkomen dat een zwembad in onderhoud of reparatie is, of dat het water gereinigd dient te worden. Voor eventueel hieruit voortvloeiend ongemak kunnen wij helaas geen verantwoording aanvaarden.
Bouwactiviteiten
Hoewel wij met onze verhuurders hebben afgesproken om u zoveel mogelijk te behoeden voor bouwoverlast, kunnen wij (en vaak ook de verhuurders) snel opkomende initiatieven of gewijzigde plannen soms niet voor zijn. Het komt wel eens voor dat er vlakbij onverwacht bouwactiviteiten aan een huis plaatsvinden. Wij kunnen voor een dergelijke situatie geen verantwoordelijkheid aanvaarden. Mocht de verhuurder zelf voor duidelijke bouwoverlast zorgen, dan kunt u dit met hem bespreken of anders ons vanuit uw vakantieadres bellen.
Bijkomende kosten
Voor vrijwel alle huizen geldt dat gas, water en elektriciteit, maar ook bedlinnen en eindschoonmaak in de huurprijs inbegrepen zijn. Eventuele uitzonderingen hierop leest u in de betreffende woningbeschrijving. De toeristenbelasting is niet in de prijs inbegrepen.
Eindschoonmaak
Tenzij anders vermeld, is de eindschoonmaak in de prijs inbegrepen. Ook wanneer de eindschoonmaak voor u gedaan wordt, dient u bij vertrek de woning netjes, bezemschoon en de keuken(inventaris) opgeruimd en afgewassen achter te laten. Bij ernstige vervuiling kan de verhuurder extra schoonmaakkosten van de waarborgsom inhouden.
Toeristenbelasting
In Tsjechië is de toeristenbelasting ingevoerd. Hoewel deze nog niet overal wordt geheven, dient u hiermee wel rekening te houden. Deze verblijfsbelasting betaalt u, meestal bij aankomst en soms achteraf, aan de eigenaar. Deze toeristenbelasting (ca. € 0,45 per persoon per dag) wordt veelal pas berekend voor mensen vanaf 14 jaar.
Waarborgsom
Tegenwoordig is het ook in Tsjechië gebruikelijk dat er van de huurder een waarborgsom verlangd wordt. Deze borg wordt door de verhuurder bewaard en in het algemeen bij vertrek aan u teruggegeven, onder aftrek van eventuele bijkomende kosten (bijvoorbeeld voor de huur van fietsen, door u veroorzaakte schade of extra noodzakelijke schoonmaakkosten).
Voor uw vertrek mag de verhuurder de inventaris van uw vakantiewoning controleren. Het voldoen van de waarborgsom ter plaatse en het terugontvangen ervan is een zaak tussen verhuurder (eigenaar/sleutelbewaarder) en u. Mozaïek Reizen kan niet aansprakelijk gesteld worden voor eventuele problemen die hieromtrent kunnen ontstaan.
Huisdieren
In de beschrijving van uw vakantiewoning staat vermeld of een huisdier is toegestaan. Als regel geldt dat er nooit meer dan één huisdier per accommodatie is toegestaan. Eventuele bijzonderheden kunt u natuurlijk altijd met ons bespreken. Voor een inentingsbewijs tegen rabiës en een algemene gezondheidsverklaring raden wij u aan tijdig (ca. 2 maanden voor vertrek) contact op te nemen met uw dierenarts.
Het meenemen van een huisdier dient u altijd bij reservering aan ons op te geven. In Tsjechië moet uw hond in het openbaar vervoer een muilkorf dragen. Per huisdier wordt een bedrag per week in rekening gebracht. In de beschrijving van de accommodatie is de hoogte van dit bedrag aangegeven.